2       NIEDZIELA  ADWENTU 10.12.2017 r.

1. W ciągu tygodnia msze święte rano o 6.30, roraty o 17.00 Zachęcamy do licznego udziału w roratach.
  2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwent jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
  3. We środę po wieczornej mszy św. spotkanie członów oddziały Akcji katolickiej na plebanii celem omówienia uroczystości poświęcenia sztandaru Akcji.
  4. W sobotę spowiedź adwentowa w naszej parafii. Spowiedź od godz. 13.00   do 17.00 z przerwą od 15.00 do 15.45.   Nie czekajmy na ostatnie dni ze spowiedzią. Ci co są w domu niech się wyspowiadają w czasie spowiedzi parafialnej.
  5. W sobotę rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem. Będzie odmawiana po wieczornych mszach św. do 24.12.
  6. Siostry Zakonne mają u siebie Opłatki wigilijne. Nie szukajcie opłatków na rynku, ale okażcie Siostrom wdzięczność za ich pracę w naszej parafii.
  7. Gość, Mały Gość,  Promyczek dobra ,  Kościół nad Uszwicą
  8. Nabywamy świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Kartki świąteczne.
  9. Stowarzyszenie „Łączy nas Uszew” serdecznie zaprasza wszystkich samotnych, spragnionych zwykłej ludzkiej życzliwości i odrobiny ciepła na Spotkanie Wigilijne, które się odbędzie 17 grudnia o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej w Uszwi.
  10. Stowarzyszenie” Wieś Naszych Marzeń” w Zawadzie Uszewskiej zaprasza też w niedzielę na 17.00 do domu Ludowego w Zawadzie U.
  11. Podziękowanie z zbiórkę dla rodz. Duśko z Gosprzydowej
  12. Z pogrzebu śp. Czesława Zięcina -12 mszy św., Emilii Rabiasz – 9
  13. Prasa Gość N. Nowy promyczek Dobra, Kościół nad Uszwicą
  14. Ogłoszenie z Gminy.

KOLĘDNICY MISYJNI

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciom oraz rodzicom, w pomoc w przeprowadzeniu Kolędy misyjnej. Szczególnie dziękujemy tym dzieciom, które się przebrały.

Za najpiękniejsze stroje w siedmiu kategoriach otrzymają nagrody:

Nosewicz Julia - Św. Maryja

Smoleń Tomasz - św. Józef

Gajewski Bartosz- Pasterz

Niewola Dawid - Murzynek

Wyczesany Kamila - Latynso

Piekarz Wiktoria - Anioł

Młyński Mateusz- Król

Wąs Katarzyna - szopka

Po odbiór nagród proszę zgłosić się w Nowy Rok po sumie.

Dla chętnych, biorących udział w kolędzie będzie zorganizowany wyjazd na Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w Bochni 12 stycznia o godz. 8:30. Koszt przejazdy lOzł. Musi być minimum 15 osób chętnych. Osoby które chcą jechać muszą być przebranie w stroje misyjne. Zapisy do przyszłej niedzieli, czyli 6 stycznia włącznie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE