24  NIEDZIELA ZWYKŁA 15.9. 2019 r.

1. Dziś w kościele obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, aby TV, radio, prasa i internet służyły budowaniu więzi międzyludzkich opartych na prawdzie, solidarności i miłości.
  2. Dziś rozpoczynamy ogólnopolski Tydzień Wychowania. Będziemy się modlić za wychowawców i wychowanków o łaski potrzebne w tym ważnym procesie formacji młodego pokolenia.
  3. We środę święto św. Stanisława Kostki. Na wieczorną mszę świętą przyjdzie klasa  7 i 8  z rodzicami w ramach przygotowania do Bierzmowania Uczniowie złożą prośbę  - oświadczenie o woli przyjęcia tego sakramentu bierzmowania.  To przygotowanie teraz rozpoczyna się w 7 klasie Sz. Podst. i trwa teraz  2 lata.
  4. Msze św. w ciągu tygodnia rano o 6.30, a  we środę i piątek również wieczorem o 18.00
  5. W piątek od 20.00 adoracja Najśw. Sakramentu do 21.00
  6. W prasie Gość Niedz, Mały Gość, Promyczek Dobra,  Kalendarze
  7. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła 2 w Krakowie i Tarnowie
  8. Wójt Gminy Gnojnik i sołtys Uszwi zapraszają wszystkich mieszkańców na zebranie  wiejskie dziś o godz.: 17.15 w remizie OSP w Uszwi. Temat zebrania: podział funduszu sołeckiego i sprawy bieżące wsi.
  9. Wójt Gminy Gnojnik i sołtys Zawady Uszewskiej zapraszają wszystkich mieszkańców na zebranie  wiejskie 22 września o godz.: 17.15 w Domu Ludowym. Temat zebrania: podział funduszu sołeckiego i sprawy bieżące wsi.  Można zapisywać się na ziemniaki.
  10. Przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej w Zawadzie Uszewskiej zostanie zrobione od dawna oczekiwane zadaszenie dla modlących się na zewnątrz kaplicy. W przyszłą niedzielę będzie przy kościele zbiórka do puszek na ten cel. Prosimy o wsparcie tej inwestycji.
  11. W niedzielę 22.9. 2019 ro godz. 15.00 w Gosprzydowej będzie miało miejsce spotkanie popielgrzymkowe grupy 8  św. Stanisława M. Pieszej P. na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się mszą św. w kościele. Wszyscy pielgrzymi są zaproszeni
  12. Z pogrzebu śp. Ewy Nosewicz będzie 12 mszy św.

W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby :

Rafał Pabian . s. Pawła i Barbary zam. w Zawadzie Usz. i Ewelina Źrałka  zam. w Jelnej Zap. 3

Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących  między narzeczonymi obowiązany jest zgłosić w Urzędzie parafialnym.

KOLĘDNICY MISYJNI

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciom oraz rodzicom, w pomoc w przeprowadzeniu Kolędy misyjnej. Szczególnie dziękujemy tym dzieciom, które się przebrały.

Za najpiękniejsze stroje w siedmiu kategoriach otrzymają nagrody:

Nosewicz Julia - Św. Maryja

Smoleń Tomasz - św. Józef

Gajewski Bartosz- Pasterz

Niewola Dawid - Murzynek

Wyczesany Kamila - Latynso

Piekarz Wiktoria - Anioł

Młyński Mateusz- Król

Wąs Katarzyna - szopka

Po odbiór nagród proszę zgłosić się w Nowy Rok po sumie.

Dla chętnych, biorących udział w kolędzie będzie zorganizowany wyjazd na Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w Bochni 12 stycznia o godz. 8:30. Koszt przejazdy lOzł. Musi być minimum 15 osób chętnych. Osoby które chcą jechać muszą być przebranie w stroje misyjne. Zapisy do przyszłej niedzieli, czyli 6 stycznia włącznie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE