18 NIEDZIELA ZWYKŁA 2. 08. 2020 r.

1. W ciągu tygodnia msze święte rano o 6.30, we środę i piątek o 18.00
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek sierpnia. Spowiadać będziemy od środy przed wieczorną mszą św. od 17.00. W czwartek i piątek wystawienie Najśw. Sakr. od 17.00 do 18.00.
  3. We czwartek święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy witać na mszy o 11.00 nowego Ks. Proboszcza Krzysztofa Tworzydło.
  5. Taca z przyszłej niedzieli na Uniwersytet Jana Pawła 2 w Krakowie i Tarnowie
  6. W niedzielę odpust w Okocimiu na Uroczystość Przemienienia Pańskiego.
  7. Gość N. Zbliża się beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Dziś można nabyć książeczkę” Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” 5zł.
  8. Z pogrzebu śp. Jana Warkocza będzie 12 mszy św.
  9. Zmarła śp. Władysława Staszak z Pogrzeb w poniedziałek, wprowadzenie o 13.30, msza o 14.00

W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby :

1. Marek Zych s. Ryszarda i Grażyny , zam. w Zawadzie Uszewskiej i Izabela Świerkot c. Michała i Barbary zam. w Krakowie. Zap. 2
  2. 2. Stanisław Orzeł s. Józefa i Władysławy Osuchowicz, w Sechnej i Marta Frankowska c. Jacka i Urszuli Wojciechowska, zam. w Uszwi. Zap. 1

Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących  między narzeczonymi obowiązany jest zgłosić w Urzędzie parafialnym

Podziękowanie Ks. Proboszcza.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą mojego proboszczowania  w tutejszej parafii św. Floriana.  Trwało ono 1201 niedziel, czyli 23 lata i miesiąc – tak długo byłem proboszczem w Uszwi. Szybko upłynął czas mojej posługi pasterskiej. Łatwo zapamiętać początek lipiec 1997 r.– wtedy przyszła wielka woda- powódź na Uszew – koniec to czas pandemii koronowirusa.

Dziś kończąc moją posługę proboszcza mógłbym wspominać, wyliczać moje dokonania  materialne i duchowe w tym czasie. Mógłbym powiedzieć, że odprawiłem za Was, Drodzy Parafianie, około 1400 mszy św. w waszych intencjach -  msze tzw. za Parafian, że pogrzebałem około 500 parafian, że wygłosiłem około 1000 kazań. Itd…itp…

Mógłbym wyliczać, że zrobiłem to czy tamto przy kościele, plebanii, domu sióstr, na cmentarzu, domu parafialnym, czy w otoczeniu. W piątek skończyłem ostatnią inwestycję - ogrodzenie metalowe. Takie było polecenie z ostatniej wizytacji biskupiej z początku marca.

Nie będę wymieniał szczegółowo co zrobiłem, bo to prawie wszyscy starsi wiedzą.  Możecie to powiedzieć młodszym, którzy o tym nie wiedzą.

Trzeba z pokorą powiedzieć: „Sługą nieużytecznym jestem. Zrobiłem to co powinienem zrobić.”  Może nie wszystko zrobiłem dobrze, może trzeba było jeszcze to i tamto? Może zaniedbałem pewne rzeczy i sprawy? Z pewnością! Niech to osądzi Dobry Bóg. Niektórzy ludzie też już to osądzali. Zrobiłem co zrobiłem dzięki pomocy Bożej, światłu Ducha Św. i Waszej pomocy, Drodzy Parafianie. Waszej pomocy materialnej i duchowej. Za to pragnę Wam z całego serca jeszcze raz dzisiaj podziękować.  Dziękuję członom Rad Parafialnych wszystkich kadencji za współpracę, zaufanie. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym za współpracę i wsparcie. Dziękuję Ks. Kanonikowi, który mi towarzyszył w tych wysiłkach, księżom wikariuszom, Siostrom Zakonnym i Wam Parafianie, żeście znosili i wspierali moje różne pomysły dla dobra Parafii – czyli Was.

Dziś o 9.15 ostatnia msza św. Za Parafian ode mnie, o 11.00 za wszystkich, którzy szczególnie się włączali materialnie i duchowo w rozwój Parafii materialny i duchowy. Dziękuję wszystkim za wszystko! Przepraszam jeśli kogoś nie doceniłem, obraziłem czy zgorszyłem ! Proszę o przebaczenie. Nie chowajcie urazy. Ja też daruję tym, którzy mnie obmawiali, nawet rzucali oszczerstwa na mnie. To też docierało do mnie. Jeszcze raz wszystkim przebaczam i proszę również o przebaczenie.

Miałem plany, że odejdę na emeryturę na inną parafię, ale Ks. Biskup w  czasie wizytacji zadecydował, żebym został w Uszwi. Dlatego zostaję. Przygotowałem sobie mieszkanie na plebani. Koszt remontu pokryłem z własnych środków.

W kasie parafialnej nie zostało wiele, bo do końca były inwestycje: Remont organów i jeszcze ogrodzenie. Dzięki waszej ofiarności wypłaciłem wszystko. Dziękuję za zrozumienie.

W przyszłą niedzielę będziemy witać nowego Proboszcza, Ks. Krzysztofa Tworzydła, który już 6 lat proboszczował w Dulczy Małej. Ma więc swoje doświadczenie proboszczowania. Przyjmijmy Go z radością i obdarzmy zaufaniem. Od przyszłej niedzieli tytuł proboszcza Jemu będzie przysługiwał, a do mnie możecie mówić: Ks. Prałacie – bo i taki tytuł nadał mi Ojciec święty 4 lata temu, albo tylko ks. rezydent. Bóg zapłać!

KOLĘDNICY MISYJNI

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciom oraz rodzicom, w pomoc w przeprowadzeniu Kolędy misyjnej. Szczególnie dziękujemy tym dzieciom, które się przebrały.

Za najpiękniejsze stroje w siedmiu kategoriach otrzymają nagrody:

Nosewicz Julia - Św. Maryja

Smoleń Tomasz - św. Józef

Gajewski Bartosz- Pasterz

Niewola Dawid - Murzynek

Wyczesany Kamila - Latynso

Piekarz Wiktoria - Anioł

Młyński Mateusz- Król

Wąs Katarzyna - szopka

Po odbiór nagród proszę zgłosić się w Nowy Rok po sumie.

Dla chętnych, biorących udział w kolędzie będzie zorganizowany wyjazd na Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w Bochni 12 stycznia o godz. 8:30. Koszt przejazdy lOzł. Musi być minimum 15 osób chętnych. Osoby które chcą jechać muszą być przebranie w stroje misyjne. Zapisy do przyszłej niedzieli, czyli 6 stycznia włącznie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE