Schola Xenium

Schola "Xenium" istnieje w parafii o 2004 r. Wokalno - instrumentalny zespół tworzy dwanaście dziewcząt z gimnazjum. Jego opiekunem jest instruktor Świetlicy Wiejskiej w Uszwi Lucyna Wnęk. Członkinie scholi spotykają się co tydzień na próbie śpiewu.
Raz w miesiącu grupa ubogaca niedzielną Eucharystię sprawowaną o godz. 915. Przygotowuje także oprawę muzyczną świąt kościelnych i uroczystości parafialnych, jak: jubileusze kapłańskie, czuwanie przy Grobie Pańskim, kolędowanie przed Pasterką.
Schola występuje także poza parafią. Uczestniczyła m.in. w "Konkursie piosenki żołnierskiej i patriotycznej" w Nowym Wiśniczu oraz "Przeglądzie piosenki pielgrzymkowej" w Lipnicy. Dwukrotnie brała udział w koncercie poświęconemu Janowi Pawłowi II organizowanemu przez Centrum Kultury w Gnojniku.