S. Ester (Maria) Rojek

Siostra Ester (Maria) Rojek

Urodziła się 22 maja 1952 r. w Uszwi. Uczęszczała do miejscowej szkoły podstawowej i kontynuowała naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Brzesku. Po zdaniu matury w 1971 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa. Formację zakonną odbyła w Kluczborku, następnie złożyła pierwsze śluby zakonne i rozpoczęła studia na wydziale filozoficznym, kierunek psychologia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po ukończeniu studiów i uzyskaniu tytułu magistra psychologii w 1980 r. złożyła w Krakowie śluby wieczyste. Pracowała najpierw w Wierzbicach jako wychowawczyni w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym dla dzieci, potem w Polanicy Zdroju. W Tarnowie przez okres kilku lat była mistrzynią postulatu. Pełniła także funkcję przełożonej i dyrektora Domu Dziecka w Krośnie. Następnie pracowała w Muzeum Katedralnym na Wawelu. Obecnie jest psychologiem w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej.