Aktualności

Pielgrzymka do Porąbki Uszewskiej

W niedzielę 4 października jak co roku wyruszyła z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Ksiądz katecheta Piotr Gwóźdź zaprosił na nią przede wszystkim młodzież klasy VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, ale dołączyli też inni parafianie i dzięki temu spora grupa, bo ponad 60 osób, wędrowała przez las na porąbecki odpust.

W czasie drogi był czas na rozmowy z przyjaciółmi, współpielgrzymami, ale przede wszystkim na wspólną modlitwę. Rozpoczęliśmy od odśpiewania Godzinek ku czci NMP, które poprowadził ks. Piotr, następnie odmówiliśmy różaniec, a po krótkim odpoczynku Drogę Krzyżową, które to nabożeństwa prowadzili młodzi pielgrzymi pod czujnym okiem swojego katechety. Po przybyciu na miejsce uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. odpustowej, której przewodniczył rektor WSD w Tarnowie ks. dr Jacek Soprych, a zaraz po niej w procesji różańcowej.  Piękna pogoda zachęciła część pielgrzymów, by również pieszo powrócić do swoich domów. Cieszymy się, że tradycja pieszych pielgrzymek na uroczystości odpustowe do pobliskich parafii i sanktuariów nie zanika i już planujemy kolejne wędrowanie.

 Lucyna Wnęk

Fot. Alicja Kuc