Aktualności

Spotkanie popielgrzymkowe

W niedzielę 20 września w naszej parafii odbyło się spotkanie popielgrzymkowe grupy 8 XXXVIII PPT na Jasną Górę. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św., którą w ich intencji sprawował ks. Piotr Gwóźdź. Po Eucharystii udaliśmy się pod plebanię, gdzie płonęło już ognisko, na grillu dopiekały się kiełbaski, a na stołach czekały na spróbowanie różnego rodzaju sałatki, ciasta i ciasteczka przygotowane przez uszewskich pielgrzymów.

Po posiłku obejrzeliśmy dwa krótkie filmiki: „Zwykły bohater - pielgrzym” i „Zwykły bohater – ksiądz” nagrodzone przez oglądających salwami śmiechu i gromkimi brawami. Potem przyszedł czas na tańce. Na koniec zebraliśmy się przy ognisku na chwilę wspólnej modlitwy i zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Ksiądz Przewodnik podziękował jeszcze raz wszystkim za przygotowanie spotkania oraz za przybycie i wraz z pozostałymi kapłanami udzielił zebranym błogosławieństwa.

Lucyna Wnęk