Aktualności

Święto Trzech Króli

W tym roku święto Trzech Króli miało w naszej parafii uroczysty charakter. Sumę rozpoczęła procesja wejścia z udziałem kolędników misyjnych, którym po raz pierwszy towarzyszyli Trzej Królowie. Monarchowie oddali pokłon Dzieciątku, złożyli dary, a podczas Eucharystii włączyli się w liturgię słowa.  Modlitwę wiernych poprowadzili kolędnicy misyjni, którzy zaprezentowali się w barwnych strojach. Msza św. była koncelebrowana przez ks. proboszcza Jana Kudłacza oraz ks. Łukasza Niepsuja pracownika tarnowskiej kurii. Ks. prałat przypomniał, że 6 stycznia przypada święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Podziękował także za wszelkie inicjatywy parafian na rzecz misji, a szczególnie za udział dzieci i młodzieży w kolędzie misyjnej.

W role Trzech Króli wcielili się panowie: Krzysztof Hamowski, Józef Pawełek i Janusz Zych. Mamy nadzieję, że obecność Mędrców ze Wschodu stanie się tradycją obchodów uroczystości Objawienia Pańskiego w naszej parafii.

Fot. Małgorzata Zych