Błogosławieństwo ceremoniarzy

14 września w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie nasi parafianie: Michał Pabjan i Patryk Smoleń razem z innymi lektorami otrzymali błogosławieństwo ceremoniarza. Uroczystości przewodniczył ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż. Kandydaci na ceremoniarzy odbyli najpierw roczny kurs w ośrodku rekolekcyjnym w Ciężkowicach. Podczas obrzędu błogosławieństwa otrzymali krzyże oraz dyplomy ceremoniarza. Od tej pory będą dbać o przebieg liturgii oraz pomagać w formacji ministrantów i lektorów. Warto dodać, że Michał i Patryk są pierwszymi ceremoniarzami w naszej parafii.

Gratulujemy im tej zaszczytnej funkcji oraz życzymy potrzebnych łask Bożych, aby gorliwie i z radością pełnili swoją posługę.