Aktualności

Wyróżnienie dla Szkolnego Koła Caritas

Koło Caritas działające w szkole w Uszwi otrzymało statuetkę Fructus Caritatis. Nagrodę i dyplom wręczył pani dyrektor Barbarze Kondziołce biskup tarnowski Leszek Leszkiewicz podczas XIII Zjazdu Szkolnych Kół Caritas diecezji tarnowskiej, który odbył się 4 czerwca w Pasierbcu.

Szkolne Koło Caritas rozpoczęło swoją działalność w październiku 2007 r. w Publicznym Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Uszwi. Zostało powołane z inicjatywy pani dyrektor Barbary Kondziołki przez Caritas Diecezji Tarnowskiej i cał­kowicie podlega tej instytucji. Koło prowadzi różnorodną działalność charytatywną. Organizuje na terenie szkoły kwesty na leczenie chorych dzieci z naszej gminy oraz wspiera misje poprzez zbiórki przyborów szkolnych, materiałów opatrunkowych czy makulatury. W bieżącym roku członkowie Koła wypracowali fundusze i włączyli się do akcji „Adopcja na odległość”, finansując edukację 13-letniej dziewczynce z Ugandy. Wolontariusze odwiedzają osoby samotne w parafii z życzeniami świątecznymi oraz pensjonariuszy Domu Seniora „Filiżanka” w Gnojniku. Biorą udział w kwestach organizowanych przez kurię tarnowską, Caritas Polska czy episkopat. Wszystkie akcje Koła promują w szkole ideę wolontariatu, co skutkuje tym, że coraz więcej uczniów chce działać w tej organizacji.

Działalność Koła