Droga krzyżowa w terenie

6 kwietnia już po raz siódmy uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej, która wiodła ulicami Uszwi. Kolejne stacje męki Pańskiej zostały odegrane przez członków grupy teatralnej działającej przy Świetlicy Wiejskiej oraz przez młodzież.  Nabożeństwo zgromadziło wielu parafian. Słowa uznania należą się aktorom, którzy w trudnych warunkach atmosferycznych przekonująco odegrali poszczególne sceny pasyjne. Nabożeństwo zakończyła Komunia Święta oraz błogosławieństwo księdza proboszcza Jana Kudłacza.

W inscenizacji drogi krzyżowej  wzięli udział:

Prowadzący : Janusz Zych, Agata Odroń, Piotr Osada

Jezus : Grzegorz Szczygieł

Piłat: Jan Rozciecha

Kapłani: Tadeusz Górka, Józef Pawełek, Jan Zych

Żołnierze: Szymon Świerad, Stanisław Borek, Adam Kukla, Patryk Pawełek, Wojciech Pawełek

Maryja: Barbara Pawełek z Uszwi

św. Jan: Mateusz Babraj

Szymon: Piotr Bober

Weronika: Weronika Osada

Płaczące Niewiasty : Maria Wyczesana, Barbara Pawełek z Zawady Uszewskiej, Gabriela Osada, Gabriela Kusiak, Karolina Czuba, Emilia Karaś

Józef z Arymatei: Jacek Czuba

Nikodem: Krzysztof Hamowski

Dobry łotr: Jan Kowalczyk

Zły łotr: Damian Konstanty

Nad całością czuwała pani Lucyna Wnęk - instruktor Świetlicy Wiejskiej w Uszwi.

Fot. Anna Pawełek