Koncert „Puellae Orantes”

5 stycznia w naszym kościele parafialnym odbył się koncert kolęd w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego „Apotheosis”.  To niecodzienne wydarzenie zgromadziło liczną publiczność także spoza parafii. Koncert dostarczył słuchaczom wielu przeżyć duchowych i artystycznych.

W okresie ponad 30. lat działalności chór „Puellae Orantes” zdobył liczne nagrody i wyróżnienia w prestiżowych konkursach chóralnych. Otrzymał kilka Złotych Płyt, a ostatnio Platynową Płytę za album „Chrismas time”. Chór prowadzi szeroką działalność koncertową  oraz współpracuje z wybitnymi kompozytorami i wykonawcami. Jego założycielem, a zarazem dyrygentem jest ks. Władysław Pachota.