Aktualności

Pielgrzymka do świętych miejsc Podlasia

26 maja 2017r. pielgrzymi  z Uszwi wraz z księdzem Wikariuszem oraz pielgrzymi z Biadolin wyruszyli  śladami świętych miejsc Podlasia. Najpierw odwiedzili miejsce Cudu Eucharystycznego w Sokółce, gdzie uczestniczyli w porannej mszy św. oraz odmówili specjalną Koronkę do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.  Po śniadaniu  pielgrzymi wysłuchali wypowiedzi naocznych świadków tego wydarzenia oraz osób, które doświadczyły cudu uzdrowienia. Kolejnym punktem pielgrzymki była wizyta w sanktuarium Matki Bożej w Różanym Stoku. Tam zebrani poznali historię cudownego obrazu opowiedzianą przez kustosza sanktuarium, a następnie odmówili różaniec przy kapliczkach.  Następnym przystankiem pielgrzymkowego szlaku  było wyjątkowe miejsce, czyli  Święta Woda.  Na niewielkim pagórku  widnieje nieduży kościółek z obrazem Matki Bożej Bolesnej, obok którego wznosi się góra drewnianych krzyży różnej wielkości. Ogromne wrażenie robi całe otoczenie kościoła, który można by nazwać „świątynią pod niebem”, z kamiennym ołtarzem, stacjami drogi krzyżowej, wspaniałymi rzeźbami, wyjątkową „kaplicą radości”, pięknym ogrodem oraz źródełkiem. Po odprawieniu drogi krzyżowej i odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego pielgrzymi złożyli  na górze przywiezione przez siebie krzyże i wyruszyli do Białegostoku. W tym mieście różnych religii i kultur poznali historię wspaniałego pałacu Baranickich oraz wstąpili do cerkwi prawosławnej. Po całym dniu rozmodleni i umocnieni duchem wyruszyli w drogę powrotną.

Anna Cichostępska