Aktualności

Droga krzyżowa w terenie

1 kwietnia po raz siódmy odbyło się w naszej parafii nabożeństwo drogi krzyżowej w terenie połączone z misterium Męki Pańskiej. Zgromadziło ono licznych wiernych także spoza Uszwi i Zawady Uszewskiej. Rozważanie kolejnych stacji zjednoczyło nas w przeżywaniu Chrystusowej Golgoty, a inscenizacja scen pasyjnych unaoczniła wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Nabożeństwo zakończyła Komunia Święta oraz błogosławieństwo udzielone przez Ks. prałata Jana Kudłacza.

Przygotowanie misterium wymagało zaangażowania wielu osób. Na szczególne słowa uznania zasługują aktorzy, którzy przekonująco odegrali swoje role. Dramaturgię kolejnych scen podkreślały także kostiumy, scenografia i rekwizyty.

W misterium wystąpili:

Pan Jezus - Grzegorz Szczygieł,  Piłat - Jan Rozciecha, Matka Boża - Wanda Cichostępska, Szymon Cyrenejczyk - Jan Bartys, Weronika - Kamila Wyczesana, płaczące niewiasty - Małgorzata Zych, Maria Wyczesana, Barbara Pawełek, Ewa Jagielska, Beata Ząbkowska, Nikodem - Piotr Bober, Józef z Arymatei - Jan Zych, Jan- Marcin Pasek, łotry-Jan Kowalczyk,  Kazimierz Babraj,   żołnierze – Marek Pawełek, Jakub Hamowski, Stanisław Borek, Piotr Osada, Szymon Świerad, faryzeusze - Tadeusz Górka, Józef Pawełek, Adam Kukla, prowadzący - Janusz Zych, narratorzy - Lucyna Wnęk, Monika Zych. 

Nad całością czuwała  Lucyna Wnęk - instruktor Świetlicy Wiejskiej w Uszwi.

Fot. Janusz Legutko