Spotkanie z kolędą

29 grudnia w Domu Strażaka w Uszwi odbyło się kolejne „Spotkanie z kolędą” przygotowane przez p. Lucynę Wnęk, instruktora Świetlicy Wiejskiej w Uszwi.  Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, która żywo reagowała na to, co działo się na scenie, nagradzając wykonawców gromkimi brawami. Program artystyczny rozpoczął występ instrumentalny uczniów, którzy pod kierunkiem p. Jakuba Toty zagrali tradycyjne kolędy. Następnie swoje umiejętności aktorskie zaprezentowała Młodzieżowa grupa kolędnicza Herody, po czym na scenie pojawili się Kolędnicy znad Uszwicy wraz z gośćmi i przedstawili tradycyjny obrzęd kolędniczy „Jak to do ciotki Zośki w Świętego Szczepana po kolędzie przyszli”. Po występach przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Na zakończenie spotkania ks. proboszcz Jan Kudłacz udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Fot. Marzena Dobranowska