Kolęda misyjna 2019

Tradycyjnie drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia mieszkańców naszej parafii odwiedzili kolędnicy misyjni. Po ceremonii posłania i błogosławieństwie udzielonym przez ks. proboszcza Jana Kudłacza grupy kolędnicze w barwnych egzotycznych strojach udały się do wyznaczonych rejonów parafii. W tym roku hasło kolędy misyjnej zabrzmiało w języku kazachskim: „YZGY HABAR! KEL BALALAR!”, czyli "DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!". Fundusze zebrane przez kolędników zostaną przekazane na organizację centrum wsparcia rodzin z dziećmi z zespołem Downa w Atyrau w Kazachstanie, na dofinansowanie szpitala w Bagandou (Republika Środkowoafrykańska) oraz szkoły im. św. Jana Chrzciciela dla dzieci głuchoniemych i z innymi niepełnosprawnościami w Bertoua (Kamerun). Ponadto uzyskane środki pieniężne pomogą w budowie szkół, kaplic, świetlic, studni w placówkach misyjnych tarnowskich misjonarzy.

 Dziękujemy parafianom za ofiarność i życzliwe przyjęcie kolędników.

Fot. ks. Piotr Gwóźdź