Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II

W roku 2020 przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II oraz jubileusz 25-lecia reaktywacji Akcji Katolickiej w diecezji tarnowskiej. W związku z tym 18 maja tego roku rozpoczęła się peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w parafiach, gdzie działają oddziały Akcji Katolickiej.

W naszej wspólnocie peregrynacja miała miejsce w dniach 29 i 30 października. Rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w asyście naszych duszpasterzy, przedstawicieli Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Następnie wierni uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przez ks. proboszcza Jana Kudłacza, modlitwie różańcowej oraz czuwaniu, które zakończyło się Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem relikwii Papieża - Polaka. W następnym dniu była okazja do indywidualnej modlitwy przy relikwiach, które po południu zostały przekazane parafii w Gnojniku. W przygotowanie i prowadzenie nabożeństw towarzyszących peregrynacji włączyli się członkowie Akcji Katolickiej, dziewczynki z DSM oraz schola Xenium.

Zobacz także...

Fot. Janusz Legutko

 

Fot. Małgorzata Zych