Wiadomości z Afryki

Prezentacja Centrum Szkoleniowego Tondisa Ebale

Centrum Szkoleniowe Tondisa Ebale (dosłownie kropla po kropli wypełni rzekę) jest dziełem Zgromadzenia Najśw. Serc Jezusa i Maryi w służbie ewangelizacji i promowania wartości ludzkich. Jest dziełem socjalnym, którego zadaniem jest zapewnienie mieszkańcom ubogiej  dzielnicy edukacji, która pomoże  wyjść z trudnej sytuacji.

Centrum Zawodowe Tondisa Ebale organizuje szkolenia zawodowe przez dwa lata, kładzie nacisk, by zapewnić wykształcenie podstawowe dla nieumiejących czytać i pisać. Daje także możliwość wyuczenia następujących zawodów : krawiectwo, murarz, mechanik samochodowy, stolarz, informatyk. Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/02014 było opóźnione miesiąc z powodu restrukturyzacji Centrum przez Zarząd Prowincjalny. Mimo wszystko 1 października 2013r. na otwarcie nowego rok szkoleniowego zapisało się 180 młodych na  I i II rok z chęcią nauczenia się zawodu.Budżet roczny, który pochodzi z opłaty za naukę, a także inne źródła dochodu nie pokryją kosztów  wynagrodzenia dla profesorów  jak również utrzymania i potrzeb Centrum. Ta potrzeba nas skłania, aby usilnie prosić ludzi dobrej woli : tzw. Przyjaciół, aby uratować wspólnie  Tondisa Ebale.

Przyjmijcie serdeczne pozdrowienia od odpowiedzialnych, profesorów i uczniów Centrum.

O.Jan Smaluch