Boże Ciało


Święto Ciała i Krwi Pańskiej to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a więc jest to święto ruchome wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Głównym celem obchodów tej uroczystości jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie Mu czci i podziękowanie za łaski płynące przez ten Sakrament, a także przebłaganie Go za zniewagi wyrządzone przez ludzką słabość i oziębłość.
W naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.15 pod przewodnictwem Ks. proboszcza Jan Kudłacza wyruszyła tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przygotowanych w terenie przez wiernych z poszczególnych rejonów parafii. Uczestniczyli w niej: ministranci, lektorzy, dzieci pierwszokomunijne, Dziewczęca Służba Maryjna, asysta kalwaryjska, strażacy z Uszwi i Zawady Uszewskiej, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopcy z dzwoneczkami, grupa śpiewacza "Uszwianie", która prowadziła śpiew oraz licznie zgromadzeni parafianie. Przy każdym z ołtarzy, kapłani czytali fragmenty Ewangelii o treści eucharystycznej, a wierni śpiewali Suplikacje. Procesję zakończyło uroczyste Te Deum oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.Zobacz więcej zdjęć ...