Niedziela Palmowa

Niedziela ta rozpoczęła Wielki Tydzień. Wspominamy w niej uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Wtedy to witały Go i wiwatowały na Jego cześć tłumy ludzi. W tym dniu uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej upamiętniającej to wydarzenie. Rozpoczęła się ona Ewangelią oraz procesją z palmami wokół kościoła. Jak co roku, zespół "Uszwianie" przygotował przeszło 6 - metrową Palmę Wielkanocną, która górowała nad wszystkimi podczas procesji i Mszy św. W tym roku swoją nieco niższą, choć równie piękną palmę przygotowali mieszkańcy Zawady Uszewskiej. Po procesji wróciliśmy do kościoła i kontynuowaliśmy liturgię. Niedziela Palmowa rozpoczyna okres przygotowania duchowego do Świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.

Zobacz więcej zdjęć ...